Skaut ze Souše u Mostu. Do odbojové činnosti se zapojil v Nebušicích, kam přesídlil. V roce 1942 byl zatčen gestapem a o dva roky později popraven.
V mládí byl skautem v Souši u Mostu, kde se zapojoval i do sportovních spolků a činnosti dramatického kroužku. Byl i členem obecního zastupitelstva. Pracoval jako skladník v družstvu Včela. Během mobilizace v roce 1938 narukoval k 33. pěšímu pluku do Chebu. Po té se již do Souše nevrátil. Přestěhoval se do Nebušic (dnes součást Prahy), kde se zapojil do odbojové činnosti (tisk a roznášení letáků) a do spolku dobrovolných hasičů, kteří díky němu vybrali 90 000 Kčs na sanitní vůz.
V listopadu 1942 byl zatčen gestapem a 28. 4. 1944 byl popraven za odbojovou činnost. Poprava proběhla v bývalém justičním a vězeňském komplexu na München-Platz v Drážďanech (v současné době funguje jako památník a muzeum).
Zdroje:
Obecní kronika Souše z roku 1946, archiv Oldřišky Šicové, archiv skautského střediska Most, archiv dobrovolných hasičů Nebušice.
Po válce po něm byla pojmenována ulice v Souši, která je zde dodnes.
Také tam byl postaven pomník padlých hrdinů (včetně Oldřicha Hornofa). Část obce Souše, kde byl hřbitov s památníkem zanikla z důvodu těžby uhlí. Památník se proto přesunul na starý hřbitov do Mostu. V dnešní době je umístěn památník a hrob na starém hřbitově v Mostě poblíž starého krematoria (dnes památník obětem 2. světové války).
Pamětní deska je umístěna v Nebušicích na náměstí padlých čp. 110.
V justičním paláci v Drážďanech je vytvořena kartotéka popravených v Drážďanech během 2. světové války (je dělená podle roku popravení).
Příběh dal dohromady 6. Oddíl Čtyřlístek Most
, jmenovitě:
Marek Průcha
Tomáš Krumlovský
Jakub Šic
Michael Bosák
Tomáš Novotný
David Malát
Filip Raboch
Michal Tarant
Zuzana Sýkorová
Červen 2016-Únor 2017
Tyto údaje patří skautovi, který položil svůj život za vlast. I přes všechnu snahu mohou být některé z údajů chybné, nebo se nepodařilo zjistit všechny informace. Pokud máte nějaké další informace o uvedeném hrdinovi, nebo snad víte o jiném hrdinovi, který není v seznamu, budeme rádi, když se nám ozvete na: hrdinove@skautskyinstitut.cz
Kromě zdrojů využitých zpracovateli vychází uvedené údaje ze seznamů vytvořených v 80. letech minulého století, které jsme doplnili a opravili podle podkladů z let 1946, 1970 a dalších. Což ovšem neznamená, že jsou přesné, i ty je třeba podrobit zkoumání a případně opravit. Část údajů jsme kontrolovali dle následujících publikací:
a dalších.
Pokud jsi narazil na nám neznámého skauta, dej nám o něm vědět. Stačí nám napsat jeho jméno a krátkou informaci, kterou o něm víš (to může být místo a datum narození či úmrtí, nebo místo skautování, atd.). Na základě tvých informací vytvoříme Hrdinovi profil, který pak můžeš ty, nebo někdo jiný zpracovat.
Po zadání emailu od nás obdržíš badatelský deníček s informacemi, kde a jak hledat o hrdinovi.
Na tvůj email ti rovněž zašleme odkaz, na němž budeš moci vyplňovat informace o skautovi. Odkaz můžeš upravovat tolikrát, kolikrát potřebuješ. Dokončený příběh Hrdiny dáš nakonec publikovat a po našem schválení bude zveřejněn na těchto stránkách.
Email nám také bude sloužit pro komunikaci s tebou, či vaší skupinou.